Rolniku, co zrobić aby zarobić?

Show the MENU

Cykl  filmów

 „Rolniku, co zrobić, aby zarobić?

 

Odc. 1. Ekologiczne kozy

celem filmu jest pokazanie dobrych praktyk i wskazanie chowu kóz jako alternatywnego kierunku produkcji dla małych gospodarstw; film odpowiada na pytanie czy chów kóz się opłaca ?

 

Odc. 2. Produkcja z certyfikatem

z filmu dowiemy się, na czym polega certyfikacja, jakie warunki należy spełnić i jakie zyski przynosi posiadanie certyfikatu.

 

Odc. 3. Zioła z Natury

rozwijająca się medycyna niekonwencjonalna wpływa na zainteresowanie firm farmaceutycznych i kosmetycznych surowcami zielarskimi, co powoduje wzrost upraw ziół; z filmu dowiemy się, jak zbierać zioła w ich naturalnym środowisku i czy to się opłaca?

 

Odc. 4. Rośliny włókniste

powiemy, jakie rośliny włókniste warto uprawiać w Polsce; pokażemy gospodarstwo uprawiające konopie oraz powiemy o opłacalności upraw roślin włóknistych i oleistych.

 

Odc. 5. Stare odmiany roślin w gospodarstwach ekologicznych

orkisz, płaskurka, samopsza – to stare odmiany pszenicy charakteryzujące się wysoką odpornością na choroby i małymi wymaganiami glebowymi; uprawa starych odmian roślin jest dobrym rozwiązaniem dla obszarów, gdzie intensywna uprawa nie jest możliwa ze względów ekonomicznych oraz w przyjaznych dla środowiska gospodarstwach ekologicznych.

 

Odc. 6. Rośliny miododajne

w odcinku o roli roślin miododajnych w gospodarce pasiecznej, ich zastosowaniu jako poplonu oraz o coraz bardziej popularnych mieszankach roślin miododajnych wysiewanych na nieużytkach w celu spełnienia wymogu zazielenienia w ramach dopłat bezpośrednich.