PIKNIK W POWIECIE RAWSKIM

Show the MENU
22.09.2021

30 września 2021 roku w Centrum Aktywności Kulturalnej w Boguszycach gmina Raw Mazowiecka odbył się piknik rodzinny „Lato z Funduszami Europejskimi”. Organizatorami wydarzenia byli Marszałek Województwa Łódzkiego przy współpracy z wójtem gminy Rawa Mazowiecka.

Spotkanie rozpoczęło się o godzenie 10:00, podczas którego wraz z Zbigniewem Ziembą, Wicemarszałkiem Województwa Łódzkiego, omawiano perspektywy rozwoju województwa. Wspomniano na nim, jak ważne są inwestycje w naszym regionie, i jak wiele projektów udało się zrealizować czerpiąc środki z funduszy unijnych. Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach, PZDR Rawa Mazowiecka udzieliły porad zgłaszającym się rolnikom przy swoich stanowiskach. Stoiska informacyjne wspierane były przez instytucje współpracujące z rolnictwem ARiMR oraz KRUS.

Po godzinie 13:00 mieszkańcy mogli obserwować wyczyny służb mundurowych, popisy okolicznych zespołów wspierających rodzinne tradycje muzyczne oraz posmakować kulinarnych przysmaków przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich.

Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych uczestników wydarzenia. Odbyły się zawody pożarnicze zorganizowane przez Druhów OSP. Piknik okazał się dobrą okazją do spędzenia czasu z rodziną i lepszym poznaniu kultury przez dzieci i młodzież.

Do godziny 20:00 licznym atrakcjom oraz wspaniałym nastrojom uczestników pikniku dopisywała również pogoda, która tego dnia okazała się wyjątkowym sprzymierzeńcem. 

Jak informuje Urząd Marszałkowski w Łodzi podobne wydarzenia mają odbywać się sukcesywnie do końca września w obrębie całego województwa.

 

 

Opracowała: U. Olszowska