Nowa jakość doradztwa rolniczego - czytaj tutaj i  tutaj

Szkolenia z zakresu "Stosowania środków ochrony roślin przy użyciu opryskiwaczy" - sprawdź

Kurs dla kombajnistów - sprawdź

Szczegóły w zakładce: Szkolenia zawodowe - sprawdź

 

Wystawa hodowlana i Targi Rolne "W sercu Polski" na półmetku

Show the MENU
22.06.2019

Za nami pierwszy dzień XXI Wojewódzkiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych i Targów Rolnych "W sercu Polski". Był on pełen zdarzeń: dokonano oceny zwierząt wybierając czempiony, vice- i superczempiony w poszczególnych grupach, rozstrzygnięto Wojewódzki Konkurs Wyrobów Mleczarskich, odbył się pokaz gaszenia patelni, a dokładniej rzecz biorąc - pokaz bezpiecznego gaszenia pożarów kuchennych. Odbywały się kiermasze roślin ozdobnych, wyrobów rękodzieła sztuki ludowej, produktów małego przetwórstwa artykułów rolnospożywczych w ramach Rolniczego Handlu Detalicznego (RHD). Prezentujemy migawki z tego, co już za nami. 

Jutro drugi dzień wystawy i targów i o wiele więcej atrakcji. Na ringu przez cały dzień będą prezentowane najlepsze z nalepszych zwierząta hodowlane. Odbędzie się konkurs "Młodego Hodowcy" podczas którego dzieci prezentują cielęta - i jedni, i drugie są bardzo przejęci, co rodzi wiele sympatycznych sytuacji. Podczas prezentacji owiec odbędzie się też pokaz pracy psa pasterskiego - seans niesamowitego porozumienia człowieka i psa. Częć hodowlaną zakończy pokaz kaskaderski na koniach - tzw. woltyż kozacki - aż dech zapiera. To trzeba zobaczyć.

Nastąpi również rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu "Bitwa Regionów", w którym koła gospodyń wiejskich zmagają się w przygotowywaniu potraw regionalnych - gwarantowane niezapomniane doznania kulinarne. Musicie tego spróbować.

Wyłonione zostaną również najbezpieczniejsze gospodarstwa rolne w ramach ogólnkrajowego konkursu, wyłonieni zostaną laureaci konkursu wiedzy "Rolnictwo Ekolgiczne".

Będą te same kiermasze, co pierwszego dnia, strażacy ponownie będą gasić patelnię, odbędzie się desnat z powietrza w ramach pokazu ratownictwa technicznego, a wszystkiemu będą towarzyszyć występy zespołów tanecznych i folklorystycznych. Nie można zapomnieć również o po raz pierwszy od tego roku prezentowanej kolekcji najnowszych odmian roślin uprawnych - za terenami wystawy hodowlanej czekają na Państwa poletka demonstracyjne z fachowym doradztwem firm hodowlanych i nasiennych. 

Jednym słowem trzeba tutaj być. Zapraszamy.