Uwaga!!! Termin składania wniosków o płatności bezpośrednie został wydłużony do 15 czerwca 2020 r. Czytaj tutaj 

UWAGA!!! W czasie epidemii obsługujemy klientów zgodnie z wymogami kwarantanny. W sprawie eWnioskuPlus i naborów PROW 2014-2020 prosimy kontaktować się tutaj i tutaj !!!

Nowy termin! Oświadczenia o braku zmian we wnioskach o płatności bezpośrednie w stosunku do poprzedniego roku będzie można składać w terminie do 8 czerwca 2020 r.

Nowa jakość doradztwa rolniczego - czytaj tutaj i  tutaj

Uchronić stado przed ASF – szkolenia

Show the MENU
30.09.2019

Z inicjatywy oddziału piotrkowskiego Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach ruszył cykl szkoleń, które mają kształcić małych hodowców trzody chlewnej w zakresie zabezpieczenia swoich gospodarstw przed wirusem afrykańskiego pomoru świń. Podjęte działania mają na celu utworzenie strefy ochronnej na wschodniej granicy województwa łódzkiego, a szczególnie ochronę jednego z największych w Polsce regionów chowu trzody chlewnej, tj. piotrkowskiego zagłębia, liczącego około 417.000 szt. świń.

       Pierwsze szkolenia w powiecie piotrkowskim i bełchatowskim już za nami. Wzięło w nich udział ok. 150 hodowców świń z obsadą 1-49 szt.

       W spotkaniu w inauguracyjnym w siedzibie piotrkowskiego oddziału ŁODR, udział wzięli m.in.: wiceprzewodniczący Komisji Rolnictwa i rozwoju wsi, poseł na Sejm RP Robert Telus oraz łódzki wojewódzki lekarz weterynarii dr Włodzimierz Skorupski. Mówili o zagrożeniach i skutkach, jakie niesie ta choroba, jak również o tym, jak łatwo wirus może zostać przeniesiony do gospodarstwa.

       Podstawowym tematem wykładów była bioasekuracja, czyli konieczność zabezpieczania własnego gospodarstwa przed wirusem ASF. Wszyscy przeszkoleni dostali bezpłatne pakiety bioasekuracyjne ze środkiem dezynfekcyjnym, opryskiwaczem, kombinezonem ochronnym, wysokimi ochraniaczami na buty oraz rękawiczkami. Łączna wartość pakietów to około 180.000 zł.

       Wszystkich zainteresowanych hodowców trzody chlewnej zapraszamy na szkolenia w kolejnych powiatach województwa łódzkiego:

  • 30.09.2019 r. Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim – powiat tomaszowski
  • 01.10.2019 r. OSP Strzelce Małe, gmina Masłowice – powiat radomszczański
  • 03.10.2019 r. – Starostwo Powiatowe w Opocznie – powiat opoczyński.

       Więcej informacji w zakładce „Harmonogram Szkoleń”

Karina Ostrowska