UWAGA!!! W czasie epidemii obsługujemy klientów zgodnie z wymogami kwarantanny. W sprawie naborów PROW 2014-2020 prosimy kontaktować się tutaj i tutaj !!!

Nowa jakość doradztwa rolniczego - czytaj tutaj i  tutaj

UWAGA ASF W WOJEWÓDZTWIE ŁÓDZKIM !!!

Show the MENU

 

UWAGA ASF W WOJEWÓDZTWIE ŁÓDZKIM !!!

Główny Lekarz Weterynarii poinformował o wyznaczeniu 3 ognisk afrykańskiego pomoru świń (ASF) w województwie łódzkim, stwierdzonych w dniach 19 -21 czerwca br., na postawie wyników badań laboratoryjnych z PIWet-PIB Puławy.

Ognisko ASF nr 1 w 2021 r. zostało stwierdzone w gospodarstwie utrzymującym 48 świń. Gospodarstwo zlokalizowane jest w gminie Lututów, powiat wieruszowski.

Ognisko ASF nr 2 w 2021 r. zostało stwierdzone w gospodarstwie utrzymującym 149 świń. Gospodarstwo zlokalizowane jest w gminie Tuszyn, powiat łódzki wschodni.

Ognisko ASF nr 3 w 2021 zostało stwierdzone w gospodarstwie, utrzymującym  27 świń. Gospodarstwo zlokalizowane jest w gminie Łubnice, powiat wieruszowski.

Ogniska 2 i 3 są to ogniska wtórne w stosunku do ogniska nr 2021/1.

W związku z zaistniałą sytuacją każdy producent trzody chlewnej powinien zapoznaś się z prezentacją nt. „Wymagania i kontrole w zakresie bioasekuracji”  która  pochodzi ze szkolenia rolników prowadzonego dla mieszkańców z terenu gm. Stryków w ŁODR zs. w Bratoszewicach  w dniu 14 lipca 2021 r. Materiały opracowane przez Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Łodzi.

Informacje dla hodowców i przedsiębiorców

https://www.wetgiw.gov.pl/nadzor-weterynaryjny/informacje-dla-hodowcow

ASF w Polsce - mapy, obszary objęte restrykcjami, ogniska, przypadki

https://www.wetgiw.gov.pl/nadzor-weterynaryjny/asf-w-polsce

Materiały pomocnicze dla hodowców świń

https://www.wetgiw.gov.pl/nadzor-weterynaryjny/materialy-pomocnicze-dla-hodowcow-swin

 

 

Do pobrania: