Uwaga!!! Termin składania wniosków o płatności bezpośrednie został wydłużony do 15 czerwca 2020 r. Czytaj tutaj 

UWAGA!!! W czasie epidemii obsługujemy klientów zgodnie z wymogami kwarantanny. W sprawie eWnioskuPlus i naborów PROW 2014-2020 prosimy kontaktować się tutaj i tutaj !!!

Nowy termin! Oświadczenia o braku zmian we wnioskach o płatności bezpośrednie w stosunku do poprzedniego roku będzie można składać w terminie do 8 czerwca 2020 r.

Nowa jakość doradztwa rolniczego - czytaj tutaj i  tutaj

XVI Regionalna Wystawa Rolno-Przemysłowa w Zduńskiej Woli

Show the MENU
24.08.2015

W niedziele 23 sierpnia br. w Zduńskiej Woli na terenie Powiatowego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji odbyła się już po raz szesnasty Regionalna Wystawa Rolno Przemysłowa.
Swoje stoiska zaprezentowało 130 wystawców m.in. hodowcy zwierząt i drobiu, różnorodnych roślin, przetwórcy, firmy z branży rolniczej i spożywczej. Na parkingach przyległych do miejsca wystawy można było zauważyć samochody z powiatu sieradzkiego, łaskiego, wieluńskiego, pabianickiego, zgierskiego, łódzkiego. Mieszkańców województwa przyciągnęła na wystawę przede wszystkim ogromna rzesza wystawców, którzy prezentowali różne branże i oferowali rozmaite produkty i usługi. Impreza zachęcała do kupowanie tego co polskie.
Jak co roku największe zainteresowanie wzbudziło kolorowe ptactwo, szczególnie u najmłodszych. Można było skosztować wędlin, chleba, miodu, nabiału serwowanych m.in. przez Spółdzielnie GS z Szadku, pszczelarzy, mleczarnie z Łasku i Warty. Na stoiskach Kół Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszeń panie serwowały regionalne potrawy i prezentowały swoją twórczość.
Tradycyjnie nagrodzono najładniejsze stoisko, które to zgłaszać mogli sami zwiedzający. Statuetkę starosty za Najładniejsze Stoisko Rolnicze otrzymało gospodarstwo rolno ogrodnicze Iwony i Teresy Begert. Wyróżnienie powędrowało do zduńskowolskiego koła Regionalnego Związku Pszczelarzy. Za najładniejsze stoisko przemysłowe nagrodę otrzymała Dystrybucja Pomorza, czyli Browar Staropolski. Wyróżniono natomiast Dom Skład. W kategorii najładniejsze stoisko usługowe uznane zostało CKU Zduńska Wola, a wyróżniona została Dekoria.
Impreza, którą organizuje powiat zduńskowolski to nie tylko wystawa, ale również wiele wydarzeń towarzyszących takich jak: Akademia Cyrkowa, występy tancerzy z Arabesque, artystów z Domu Kultury w Zduńskiej Woli i Zapolic, pokazy Bractwa Rycerskiego "Złoty Krzyż"' Atrakcją wieczoru był Norbi, który rozpoczął koncert o godz. 18,00.
Na wystawie nie mogło zabraknąć stoiska Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego zs w Bratoszewicach - rejon Łask, które reprezentowali Janina Długosz, Anetta Chrzanowska i Ireneusz Szewczyk udzielając porad z zakresu produkcji rolnej, funduszy unijnych. Stoisko zaopatrzone było w wydawnictwa Ośrodek Doradztwa, cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Opracowała: Ewa Ruszkowska
foto: Anetta Chrzanowska