VII Dożynki Powiatu Poddębickiego

Show the MENU
18.09.2018

VII Dożynki Powiatu Poddębickiego

W pięknej słonecznej pogodzie po raz kolejny odbyły się Dożynki Powiatowe. Tradycyjnie obchody rozpoczęły się Mszą Św. dziękczynną w intencji rolników w poddębickim Kościele pw. Św. Katarzyny oraz przemarszem korowodu dożynkowego na boisko przy Zespole Szkół. Starosta powiatu otrzymał bochen chleba upieczony z ziaren zbóż z tegorocznych zbiorów.  Uroczystości uświetniły występy zespołów ludowych.  Podczas przeglądu na scenie zaprezentowali się: Ludowy Zespół Śpiewaczy „Sobótki” z Brodni, Ludowy Zespół Śpiewaczy Jawor ze Złotnik, Ludowy Zespół Śpiewaczy Górzanie z Góry Bałdrzychowskiej, Zespół Małyńska Kapela z Małynia . Tradycyjną część obrzędową wykonał zespół „Bałdrzychowiacy”. Wszyscy uczestnicy dożynek mogli podziwiać stoiska wystawców, skosztować pysznych potraw, lokalnych przysmaków, owoców i innych specjałów, a dzieci bawić się na darmowym placu zabaw. Punktem kulminacyjnym był ufundowany przez organizatorów TORT VII Dożynek Powiatu Poddębickiego. Było też coś dla ucha, fani disco polo mogli pośpiewać i potańczyć razem z zespołem Tomasza Niecika i Lider Dance.

Stoisko promocyjne Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego zs. w Bratoszewicach przygotował Powiatowy Zespół Doradców w Poddębicach. Na stoisku można było zapoznać się z odmianami zbóż ozimych polecanymi do uprawy w naszym województwie, uzyskać poradę oraz zakupić wydawnictwa.

Tekst i zdjęcia Anna Urbaniak

We wszystkich gminach powiatu poddębickiego odbywały się Tradycyjne Święta Plonów na których włodarze gmin oraz zaproszeni goście uhonorowali trud rolników. Szczególnie w tym roku była to ciężka praca ze względu na brak opadów, które w znacznym stopniu przyczyniły się do pogorszenia jakości ora ilości zebranych zbóż oraz pozostałych roślin.

Stoisko promocyjne Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego zs. w Bratoszewicach zostało przygotowane na Dożynkach Gminy Zadzim przez pracownika PZDR Poddębice Agnieszkę Bastrzyk.

Zdjęcia Agnieszka Bastrzyk