150 000  Premii Młodego Rolnika nabór do 0108. 

UWAGA!!! W czasie epidemii obsługujemy klientów zgodnie z wymogami kwarantanny. W sprawie naborów PROW 2014-2020 prosimy kontaktować się tutaj i tutaj !!!

Nowa jakość doradztwa rolniczego - czytaj tutaj i  tutaj

Wakacyjne propozycje KRUS dla dzieci i młodzieży

Show the MENU
24.07.2020

Lipiec i sierpień na wsi to dla dzieci i młodzieży wakacje, dla ich rodziców natomiast – czas wytężonej pracy i ogromnego wysiłku. Często towarzyszy temu zmęczenie i pośpiech oraz brak uwagi poświęcanej młodym mieszkańcom terenów wiejskich.

       Podstawową sprawą jest zapewnienie dzieciom właściwej opieki, przygotowanie odpowiedniego miejsca do wypoczynku i zabawy z dala od części produkcyjnej gospodarstwa w okresie wakacyjnym. W związku z tym Oddział Regionalny KRUS w Łodzi przypomina o przestrzeganiu zasad BHP oraz działaniach prewencyjnych, prowadzonych na terenie województwa łódzkiego.

Kurs dla dzieci

       Z myślą o dzieciach w wieku 6-14 lat, kasa przygotowała kurs e-learningowy Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy, który w nowoczesnej formie przybliża zagrożenia wypadkowe w gospodarstwach rolnych, a także uczy prawidłowych zachowań podczas przebywania na terenie obejścia.

       Wśród uczestników, którzy go ukończą i prześlą swoje zgłoszenia do Centrali KRUS, rozlosowanych zostanie 100 hulajnóg. Szczegóły na stronie: www.krus.gov.pl, a sam kurs jest dostępny pod adresem: prewencja.krus.gov.pl

 

Konkurs dla młodzieży

       Dla młodzieży w wieku 15-24 lata przygotowany został Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży Moja Wizja Zero – Bezpieczeństwo, Zdrowie i Dobrostan Rolnika.

       Przeznaczony jest on dla uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów uczelni wyższych o profilu rolniczym. Myślą przewodnią konkursu jest przekonanie, że wypadki przy pracy i choroby zawodowe można wyeliminować, jeśli zastosuje się odpowiednią strategię prewencji.

Strategią Wizji Zero jest zwrócenie uwagi na 3 wymiary pracy człowieka:

  • bezpieczeństwo
  • zdrowie
  • dobrostan.

       Pamiętajcie – wystarczy mieć oryginalny pomysł, nakręcić krótki (do 2 minut) film i wysłać do Centrali KRUS. Czekają bardzo atrakcyjne nagrody, a o szczegółach przeczytacie na stronie internetowej www.krus.gov.pl, w zakładce Moja Wizja Zero.

       Zapraszamy zarówno dzieci, jak i młodzież do udziału w konkursach. Do zdobycia, poza wiedzą na temat zagrożeń występujących w pracy rolnika, są również atrakcyjne nagrody. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 30 września 2020 roku.

Opracował: Przemysław Kraska

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego

Oddział Regionalny w Łodzi