UWAGA!!! W czasie epidemii obsługujemy klientów zgodnie z wymogami kwarantanny. W sprawie naborów PROW 2014-2020 prosimy kontaktować się tutaj i tutaj !!!

Nowa jakość doradztwa rolniczego - czytaj tutaj i  tutaj

Uwaga młodzi rolnicy!

Show the MENU
10.11.2020

Korzystna zmiana w kredytach na zakup ziemi rolnej (linia MRcsk)

 

Szanse na uzyskanie kredytu z pomocą Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w formie częściowej spłaty kapitału mają teraz młodzi rolnicy, którzy do dnia złożenia wniosku o kredyt prowadzą swoje gospodarstwo rolne nie dłużej niż 24 miesiące, wcześniej okres ten wynosił 12 miesięcy. Przy czym, za dzień rozpoczęcia prowadzenia działalności rolniczej rozumie się dzień powstania obowiązku podatkowego w zakresie podatku rolnego z tytułu posiadania gospodarstwa rolnego lub podatku od działów specjalnych produkcji rolnej.

       O preferencyjne kredyty można ubiegać się w bankach współpracujących z ARiMR, tj.: Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. i SGB-Banku S.A., a także w zrzeszonych i współpracujących z nimi bankach spółdzielczych oraz w bankach BNP Paribas Bank Polska S.A., Santander Bank Polska S.A., Krakowskim Banku Spółdzielczym i Banku Spółdzielczym w Brodnicy.

       Szczegółowe warunki i zasady udzielania kredytów znajdziecie państwo na stronie internetowej ARiMR w zakładce – Pomoc krajowa

 

Dominika Wojtowicz-Królik

 

Źródło: https://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/zmiana-zasad-udzielania-kredytow-z-czesciowa-splata-kapitalu-dla-mlodych-rolnikow.html