UWAGA!!! W czasie epidemii obsługujemy klientów zgodnie z wymogami kwarantanny. W sprawie naborów PROW 2014-2020 prosimy kontaktować się tutaj i tutaj !!!

Nowa jakość doradztwa rolniczego - czytaj tutaj i  tutaj

Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich "Polska od Kuchni"

Show the MENU
30.03.2021

       Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska od Kuchni” – to ogólnopolskie, wyjątkowe wydarzenie, przygotowane, by podkreślić, jak ważne jest, by pielęgnować lokalną kulturę i tradycję. Festiwal ma na celu integrację, aktywizację i wsparcie lokalnych społeczności, promocję polskich produktów i dziedzictwa kulinarnego oraz wymianę międzypokoleniowej wiedzy, umiejętności, a także przekazanie tradycji młodszym pokoleniom.

       Aby podkreślić rolę kół gospodyń wiejskich w promowaniu bogactwa oraz różnorodności lokalnej tradycji, a także pogłębić wiedzę o kulturze regionu, przygotowane zostały cztery konkursy angażujące koła z całej Polski. Szczypty pikanterii konkurencjom dodadzą wartościowe nagrody, które panie mogą zdobyć na każdym etapie rywalizacji.

       Wybory Miss Wdzięku

       Podczas tego konkursu wybierane są najpiękniejsze działaczki KGW, jednak nie chodzi tu jedynie o piękno fizyczne. Kandydatki starające się o tytuł Miss Wdzięku będą musiały skraść serca oceniających także swoim wdziękiem, osobowością, zakresem działania oraz zaprezentowanymi umiejętnościami.

       Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych: Miss do 45. roku życia oraz Miss 45+.

       Konkurs Kulinarny

       Podczas konkursu koła gospodyń wiejskich wezmą udział w wyjątkowej rywalizacji kulinarnej – za zadanie mają przygotować tradycyjne danie regionalne lub nowoczesną wariację na jego temat.

       Konkurs Artystyczny

       To kategoria dla Pań, które w ramach KGW doskonałą swoje wyjątkowe umiejętności. Talentem może być wszystko, co postrzegacie w ten sposób: śpiew, taniec, malowanie, haft, lepienie z gliny czy też tworzenie pięknych symboli regionalnych, wycinanek itp.

       Kobieta Gospodarna i Wyjątkowa – opowiedz swoją historię

       Celem konkursu jest promocja oraz wsparcie aktywnej działalności kół gospodyń wiejskich na rzecz lokalnych społeczności. Jest to przestrzeń, w której każde koło może zaprezentować swoje sukcesy, osiągnięcia oraz podejmowane działania na rzecz społeczności lokalnych i kultywowania tradycji.

Zgłoszenia do konkursów można nadsyłać do 20 kwietnia 2021 r.

       Formularze zgłoszeniowe do konkursów znajdują się na stronie: https://www.festiwalpolskaodkuchni.pl/wez-udzial-w-konkursach-s6069

       Konkursy zostaną rozstrzygnięte w 3 etapach:

  • I Eliminacje Wstępne
  • II Półfinały Wojewódzkie
  • III  Finał

       Finał Festiwalu odbędzie się 25 września 2021 r. na PGE Narodowym w Warszawie.

       Podczas ostatniej z edycji festiwalu rozstrzygnięte zostaną konkursy i wyłonione Laureatki nagród głównych, które zostaną wręczone w trakcie uroczystej gali.

       Na zakończenie uczestnicy festiwalu zostaną zaproszeni na koncert „Roztańczony PGE Narodowy”.

       Nagrody główne do zdobycia w Finale to aż 15 000 zł.

       Festiwal otrzymał Patronaty Honorowe Marszałków i Wojewodów, a każda edycja transmitowana będzie na żywo w programie „Pytanie na Śniadanie” w TVP 2.

Więcej informacji na stronie: www.festiwalpolskaodkuchni.pl oraz na naszym Facebooku: https://www.facebook.com/polskaodkuchni

Edyta Kijak

Na podstawie informacji od organizatora konkursów - Festiwal Polska od Kuchni.